•   info@yellowstardesign.com
  •   0322 239 29 20
  •   yellowstardesign

arama

Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Kurumsal Kimlik Kılavuzu Nedir? Neden Önemlidir?

Marka bütünlüğünü korumak oldukça hassas bir adımdır. Markanızı oluştururken gerçekleştirdiğiniz yaratıcı süreç ve beraber çalıştığınız tasarımcılarınızın sarfettiği efor sonucu ortaya koyduğunuz kurumsal kimlik çalışmanızı, markanız için daha verimlik hale getirecek kritik bir adım daha var; kurumsal kimlik kılavuzu. Kurumsal kimlik kılavuzu, markanızın geçmişine, vizyonuna, kişiliğine ve anahtar değerlerine ilişkin bilgiler veren, kurumsal kimliğinizi oluşturan logo, logotype, renk paleti ve diğer öğelerin nasıl kullanacağına ilişkin yönergeleri içeren bir rehberdir.

Kurumsal Kimlik Kılavuzunun Başlıca Öğeleri Nelerdir?

Renk Paleti

renk paleti 1024x538

Google ve Microsof’un kurumsal kimlik kılavuzunda belirtilen renk paleti.


Markanızı oluşturan renklerin RGB ve CMYK başta olmak üzere özel olarak kullanılmasını istediğiniz renk kodlarını içerir. Bu kodları belirlemek gerek dijital, gerek konvansiyonel olarak oluşturulacak materyallerdeki renk skalasını tutarlı kılar.

Kurumsal Kimlik Kılavuzunda Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Tutarlılık

Markanızın web sitesinde, tüm sosyal medya kanallarında, mağazanızda ve ürün ambalajınızda tutarlı bir şekilde görünmesi, tüketicilerin markanızla daha rahat hissetmelerini sağlar ve sizden tekrar satın alma olasılıklarını artırır.

 

Standartlar ve Kurallar

Markanızın kurumsal kimlik yönergelerinde, yalnızca bir renk paletinden ve logonuzdan daha fazlası bulunur. Bu materyallerin bir arada kullanımı ile ilgili keskin çizgileriniz ve kurallarınız olmalıdır. Logoların kullanım aralıkları gibi kurallar, logoyu ne zaman, hangi koşullarda nasıl kullanılması gerektiğinni belirlemeniz oldukça önemlidir. Bu kuralların yazılı olarak belirlenmesi, kurumsal kimliğinizi yıllar boyunca aktarılabilir ve tutarlı kılacaktır.

 

Tanınabilirlik

Kurumsal kimliğinizi belirli standartlar ve kurallara bağlı olarak tutarlı tutmak,  hedef kitlenizin gözünde sizi daha tanınabilir kılar. Tanınabilir bir marka oluşturmak çok zaman alabilir, ancak markanızın yönergelerine bağlı kalarak markanızı hızlı bir şekilde ayırt edilebilir hale getirebilirsiniz.

 

Odağın Korunması

Yeni ürün ya da hizmetlerinizi duyururken yaratmış olduğunuz kurallara bağlı kalmanız gerekmektedir aksi takdirde yaratmış olduğunuz marka algınıza zarar verebilirsiniz. Kurumsal kimliğinizdeki marka yönergelerini uygulamak odağınızı hızlı ve etkili bir şekilde korumanızı sağlar.

Değer

Kurumsal kimlik kılavuzunu uygulayarak markanızın imajının kalitesini ve bütünlüğünü korumayı kolaylaştırırsınız. Bir markanın kurumsal kimliği tutarlı olduğunda, markanın algılanan değeri artar. Bu durum markanızın daha profesyonel ve güvenilir görünmesini sağlar.

ÇÖZÜM ORTAKLARI

Teknolojisini Kullandığımız Değerli Firmalar , Her Birine Ayrıca Teşekkür Ederiz.

Kısaca Biz

2006 yılından bu yana Adana’da İnternet tabanlı faaliyetlerde buluntamakta olan YellowStar Design , 2009 yılında Kurumsallaşarak Sarıyıldız Bilgisayar ile birleşmiştir. Birçok firmaya İnternet Hizmeti ve tasarım desteği veren YellowStarDesign sektördeki tüm gelişmeleri takip ederek hizmet verdiği firmalara en yeni teknolojiyi sağlamaktadır.

Web Tasarım Adana - Adana Web Hizmetleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Adres: Anadolu Lisesi Cad. Yurt Mah. 71525 Sok.       Çukurova/ADANA
  •  Telefon: 0322 239 29 20
  • Mail: info@yellowstardesign.com